Barutçular Kız Yurdu

YURT KURALLARI

Öğrenciler, Yurt Müdürlüğü tarafından belirlenmiş bulunan kendileri ile ilgili hükümlere ve yurdun günlük çalışma düzenine uymak zorundadırlar. Uyulması gereken kurallar aşağıda belirtilmektedir.
1- Yurt Müdürlüğü tarafından yapılacak her türlü tebligat ve çağrıya uyarak gereği yapılır.
2- Yurdun huzurunu ve düzenini bozacak hareketlerden titizlikle kaçınılır; görgü kurallarına uyulur; kıyafet ve hareketlere dikkat edilir; odalar ve yurdun diğer bölümleri temiz ve düzenli tutulur.
3- Yurt yöneticileri, nöbetçi yöneticiler ve yurt personeline karşı ölçülü, dikkatli ve saygılı hareket edilir; personelin görevini engelleyici ve güçleştirici hareketlerde bulunmak; işlerine müdahale etmek; görevli personel ile özel sohbet toplantıları yapmak ve özel işler için kullanmak yasaktır.
4- Kişiler ile olan ilişkilerde kaba ve saygısız davranmak; gürültü etmek; başkalarını rahatsız edecek şekilde ve yüksek tonda müzik dinlemek ve TV izlemek; aynı şekilde herhangi bir müzik aleti çalmak ve şarkı söylemek yasaktır.
5- Yurt Yönetimi tarafından belirlenen son giriş saatlerine uyulur.(Hafta içi:23:00; Cuma ve Cumartesi günleri:23:30)
6- Yurda giriş çıkışlarda, görevli personele veya sorulduğunda yurt idarecilerine yurt kimlik kartı gösterilir; gerektiğinde Yurt Müdürlüğü tarafından kontrol edilmek üzere öğrencilere ait dolap, bavul, vb. yerler açık bulundurulur.
7- Yurt Müdürlüğü tarafından tahsis edilen oda, yatak, dolap, masa, sandalye, vb.'den başka yer ve eşya işgal edilemez.
8- Odalarda bulunan yatak, dolap, masa, vb. gibi demirbaş eşyaların yerini değiştirmek veya başka yerlerde kullanmak yasaktır.
9- Dolaplarda ve odalarda akan, kokan ve bozulan yiyecek maddesi bulundurmak yasaktır.
10- Odalarda ütü, aydınlatma, ısıtma cihazları, elektrik ocağı, su ısıtma cihazı gibi cihazları kullanmak yasaktır.
11- Öğrencilere teslim edilen kasada bulundurulmayan ve valiz odasına teslim edilen valizlerin içinde bulunan değerli eşyaların kaybından Yurt İdaresi sorumlu tutulamaz.
12- Odalarda yatılı misafir kalamaz.
13- Yurt Yönetimi tarafından belirlenen yerler ve saatler içinde konuklar kabul edilir.
14- Yurt binası ve müştemilatlında duvarlara, kapılara demirbaş eşya üzerine yazı yazmak, işaret ve şekiller çizerek zarar vermek yasaktır.
15- Sağlık sebepleri ile yurda refakatçi alınmaz.
16- Yurtta evcil de olsa hayvan beslemek yasaktır.
17- Yasaklanmış ve birlik ve beraberliği bozacak her türlü zararlı yayın ile genel ahlaka aykırı resim ve afişleri odalara ve yurda asmak; Yurt Müdürlüğü'nün izni olmadan herhangi bir nedenle toplantı düzenlemek, gösteri yapmak, tahrik ve teşviklerde bulunmak; her türlü kesici, vurucu ateşli silahlarla, mermi ve patlayıcı maddeleri yurda sokmak; yurt binası ve çevresinde alkollü içecek, keyif uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak; kumar olarak nitelendirilen oyunları oynamak yasaktır.
Not: Bu kurallar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bulunan öğrenci yurtlarında uyulması gereken kurallardır.
 

 

Copyright © 2006 - 2014 barutcularkizyurdu.com
Dost siteler: karapınar haber - toplu sms - etoplusms